خوشا پر گشودن پرستو شدن

بسم الله الرحمن الرحيم  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

انالله و انااليه راجعون  

دست گنهكار و پليد مزدوران استكبار، فاجعه‌اي بزرگ آفريد و شخصيت ارزشمندي را كه در برابر اشغالگران عراق، سنگر مستحكمي به شمار مي‌آمد، از مردم عراق گرفت و اين سنگر را ويران كرد. امروز در جوار حرم ملكوتي مولاي متقيان عليه آلاف التحيه و الثناء، آيت الله سيد محمد باقر حكيم به همراه دهها نفر از مردان و زنان با ايماني كه از زلال ذكر و خشوع نماز جمعه بهره‌مند شده بودند شربت شهادت نوشيدند و به حريم امن رحمت و فيض خاص الهي عروج كردند.  

اين شهيد عزيز، عالم مجاهدي بود كه سال‌هاي متمادي براي احقاق حق ملت عراق با رژيم خبيث صدام مبارزه كرد و پس از سقوط آن مجسمه‌ي شر و فساد در مقابله با اشغالگران آمريكايي و انگليسي همچون سد مستحكمي ايستاد و مبارزه‌اي دشوار را با نقشه‌هاي شوم آنان آغاز كرد و خود را براي شهادت در راه اين جهاد بزرگ و پيوستن به خيل شهيدان خاندان معظم آل حكيم و ديگر شهيدان علم و فضيلت در عراق آماده كرده بود.  

فاجعه‌ي امروز نجف اشرف و شهادت اين سيد بزرگوار و عالم مجاهد بي‌شك در خدمت هد‌‌ف‌هاي آمريكا و صهيونيست‌هاي غدار انجام يافته است.  

شهيد آيت الله حكيم مظهر خواست‌هاي به حق ملتي بود كه دين و استقلال و آينده كشور خود را در معرض تهديد و خانه‌ي خود را در زير چكمه‌هاي اشغالگران مي‌بيند و مي‌خواهد از هويت ديني و ملي خود در برابر متجاوزان دفاع كند. شهادت اين سيد بزرگوار مصيبت جانكاهي براي ملت عراق و سند ديگري بر جرم اشغالگران است كه ناامني و هرج‌ومرج را با حضور نامشروع خود بر عراق تحميل كرده‌اند. اما دشمنان عراق مستقل و مسلمان بدانند كه با اين شهادت مظلومانه، عزم و مقاومت ملت عراق در برابر نقشه‌ها و هدف‌هاي استكبار و صهيونيزم و ايمان و وفاداري آنان به خط اسلام و رهبري ديني ضعيف نمي‌گردد و برعكس خواسته‌هاي آنان پايدارتر خواهد گشت، انشاءالله. به ملت مؤمن و غيور عراق يادآوري مي‌كنم كه تنها راه سربلندي ملت و نجات كشور از شر نقشه‌هاي خطرناك استكبار و صهيونيزم، وحدت كلمه‌ي آنان در زير پرچم پرافتخار اسلام است و امروز آنان مي‌توانند با تمسك به اين ريسمان مستحكم الهي آينده‌اي را براي كشور خود و نسل‌هاي بعدي رقم بزنند كه در آن عراق اسلامي و مستقل همچون ستاره‌ي درخشاني در دنياي اسلام نمايان گردد. بزرگان و نخبگان ديني و سياسي عراق تنها با تمسك به اسلام و وحدت كلمه‌ خواهند توانست وظيفه‌ي بزرگي را كه در اين روزگار استثنايي بر عهده دارند انجام دهند و اميد است كه در اين راه ثابت قدم و موفق باشند.  

اينجانب اين فقدان مصيبت‌بار را به حضرت بقيه‌الله الاعظم، روحي فداه، و عموم ملت عراق و ايران و به حوزه‌ي علميه‌ و مراجع معظم و علماي اعلام نجف و قم و مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق و به خصوص به خاندان معظم و شهيدپرور حكيم، بالاخص به برادر مكرم ايشان جناب آقاي سيدعبدالعزيز حكيم و به خانواده و فرزندان معزز اين شهيد محراب تسليت و اين شهادت بزرگ را تبريك مي‌گويم و همچنين براي خانواده‌هاي محترم ساير شهيدان اين حادثه‌ي مصيبت‌بار صبر جميل و اجر جزيل مسئلت مي‌كنم و علو درجات همه‌ي آن شهيدان مظلوم و شفاي عاجل مجروحان اين حادثه را از خداوند متعادل خواهانم و به منظور بزرگداشت ياد آن سيد شهيد عزيز و ساير همرزمانش سه روز عزاي عمومي اعلام مي‌دارم.  

وسيعلم‌الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون.  

سيدعلي خامنه‌اي  

‌٧/٦/١٣٨٢  

اول رجب ‌١٤٢٤  

***

اي شقايقهاي آتش گرفته...

***

آيا آن روز نيز خواهد رسيد که بلبلي ديگر در وصف ما سرود شهادت بسرايد؟

نجف... اولين روز ماه رجب... جمعه... نجف... بعد از نماز ظهر... نجف... ولادت امام محمد باقر... نجف... سيد محمد باقر حکيم... نجف... آتش... نجف... شهادت... نجف... نجف... نجف... علي هنوز، علي هميشه مظلوم است.

وتو اي برادر من! خواهر خوبم! ظهر جمعه به چه مي انديشيدي؟ آيا دوست داشتي به جاي آن سيد بزرگوار بودي؟ آيا دوست داشتي هيچکس به جاي او نبود و آن خيل عشاق هم اکنون عند ربهم يرزقون نبودند؟

اگر مقصد پرواز است قفس ويران بهتر. پرستويي که مقصد را در کوچ مي يابد از ويراني خانه اش نمي هراسد.

 

 

يا ليتنا کنا معکم فافوز

ياعليش

 

/ 15 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ZOROO

سلام. با عرض تسليت به خاطر جنايت وحشيانه و ترور نمازگزاران حرم حضرت علی و آيت الله حکيم: لينک شما در ليست رفقای وبلاگ من قرار گرفت. اگر دوست داشتيد شما هم بلينکيد. در ضمن قرار کوه فراموش نشه. يا علی

طه!

ای بلبل عاشق جز برای شقايق های خونين مسرای...!؟

sadra

سلام...فعلن سفرم...آپ ديت کردم خبرت ميکنم...ممنون و خدانگهدار

ZOROO

منظور از سيد مرتضی سيد مرتضی آوينی سيد الشهدای اهل قلم بود. يا علی

مسيحا

سلام سيد خسته نباشيد حق مطلب رو با اين جملات ادا كردين . شهادت ايشون شروع يه انقلاب جديده . روحشون شاد هر چند واقعا دل همه شيعه ها رو سوزوند ... دومين جنايت اونم كجا ؟ حرم امام علي. به اميد ظهور يا حق

آقا طییب

دمت گرم پسر دمت گرم.اينقد با ما کلاسيک حرف نزن بابا.نميدونم وقتی گفتم اقا سيد رو ميشناسم ......بگذريم تقريبا همه کتاباشو بجز يکی دو تا که سينماييه خوندم.ولی حال داد دوره کردنشون.منظورتم فهميدمبقول خودت در خانه اگر..................بگذريم.می خوامت با مخلفات.بازم بنويس.زبون اشاره رو بذار کنار پسر.حرفتو در مورد فاصله ها قبول ندارم .يعنی حرف دارم در موردش.اون موقع که اين حرفای اوينی رو می خوندم اهميتشو نميفهميدم.چقد بزرگی .وبزرگواری می خواد ادم همه نوشته هاشو پاره کنه.خيلی حرفه مرد خيلی حرفه.خنک ان قمار بازی که بباخت هر چه بودش .بنماند هیچش الا هوس قمار ديگر.علی يارت جونمرد.ولی....بازم بگو.

nilee

سلام ماهم شهادت سيد محمد رو تبريک وتسليت عرض می کنيم

خِبر شکن

سلام سيد ... خيلی لطف کردی که به ما هم سر زدی ... شهادت هنر مردان خداست ... خيلی خوشحالم کردی که از ايشون نوشتی ... راستش کربلا که رفته بودم ؛ خيلی مجذوبش شدم ... خدا با آل الله محشورش کنه .... التماس دعا

ستاره شب

سلام! چه بگويم؟! هزار نكته در دهان و لب خاموش!

سها

سلام .ممنون از لطفتان. بي اغراق بگم از آشنايي باشما خيلي خوشحالم.اميدوارم مرا هم در جمع دوستان همدلتان بپذيريد .باز به شما سر مي زنم.موفق باشين و التماس دعا.