الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

كوهنوردي مي‌خواست به قله ی بلندی صعود كند. پس از سال‌هاي سال تمرين و آمادگي ، هنگامي كه قصد داشت سفر خود را آغاز كند شكوه و عظمت پيروزي را پيش روي خود آورد و تصميم گرفت صعود را به تنهايي انجام دهد او سفرش را زماني آغاز كرد كه هوا رفته رفته رو به تاريكي مي‌رفت ولي قهرمان ما به جاي آنكه چادر بزند و شب را زير چادر به شب برساند، به صعودش ادامه داد تا اين كه هوا كاملا تاريك شد. به جز تاريكي هيچ چيز ديده نمي‌شد. سياهي شب همه جا را پوشانده بود و مرد نمي‌توانست چيزي ببيند حتي ماه و ستاره‌ها پشت انبوهي از ابر پنهان شده بودند.

كوهنورد همان‌طور كه داشت بالا مي‌رفت، در حالي كه چيزي به فتح قله نمانده بود، پايش ليز خورد و با سرعت هر چه تمام‌تر سقوط كرد. سقوط همچنان ادامه داشت و او در آن لحظات سرشار از هراس، تمامي خاطرات خوب و بد زندگي‌اش را به ياد مي‌آورد. داشت فكر مي‌كرد چقدر به مرگ نزديك شده است كه ناگهان دنباله طنابی که به دور كمرش حلقه خورده بود لای شاخه های درختی در شییب کوه گیر کرد و مانع از سقوط كاملش شد. در آن لحظات سنگين سكوت، که هیچ امیدی نداشت از ته دل فرياد زد: خدايا كمكم كن .

ناگهان ندايي از دل آسمان پاسخ داد از من چه مي‌خواهي؟

- نجاتم بده خدای من

- واقعاٌ فكر مي‌كني مي‌توانم نجاتت دهم؟

- البته! تو تنها كسي هستي كه مي‌تواني مرا نجات دهي.

- پس آن طناب دور كمرت را ببر!

و بعد سكوت عميقي همه جا را فراگرفت.

اما مرد تصميم گرفت با تمام توان مانع از پاره شدن طناب حلقه شده به دور كمرش شود. روز بعد، گروه نجات گزارش داد كه جسد منجمد شده يك كوهنورد در حالي پيدا شد كه طنابي به دور كمرش حلقه شده بود و تنها دو متر با زمين فاصله داشت.

 

 

 

 

 

 

از اين كه درگير مسائلي هستم كه فرصت پرداختن بيش‌تر به اين خانه نصيبم نمي شود عذر مي‌خواهم. شايد از محمود خواستم كه مدتي جور مرا بكشد. در هر صورت حق نگهدارتان.

 

 

 

* صاد و القرآن ذي الذكر

 

 

 

 

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سر به گریبان

نميدونم تو روز شهادت ميتونم تبريک بگم يا نه ولی من از خدامه که برم تو يه سايت که به مناسبت جشن پيروزيم باشه و ببينم يه قسمت از دست نوشتمو برای مقدمه گذاشتن .بيشترم خوشحال ميشم اگه اسمی ازم نباشه.اينم يکی از اثرات کار تو نت و وبلاگ نويسی .ادم رو از بلند نظری و علاقه به گمنام جهاد کردن دور ميکنه.به نظرم ((الهی هب لی کمال الانقطاع الیک))شامل بی خیالی تو این مواردم هست.(سوء تفاهم هم پیش نیاد کاملا کلی عرض کردم)و من الله توفیق.یا حق

حاجي

اللهم هب لي ...

صاد

در مورد متن در كتاب قطور تاريخ كه دوستان مكررا مي فرمايند بايد به عرض برسانم كه در كمال فروتني اين نوشته با سرمشق قرار دادن مقدمه ي مجموعه كتاب هاي نيمه ي پنهان موسسه روايت فتح نوشته شده و اصل آن متعلق به آن موسسه مي باشد. متني كه در سايت ماه تمام قرار دارد عينا نقل قول از آن كتاب است و از اين بابت بايد به آقاي علياني و دوستان تبريك و تسليت گفت!!! ياعليش

ملخ

اشکالی ندارد سيد جان . ببخشيد اول سلام . می گم اشکالی ندارد سيد جان بذار اين مردم تو اين وبلاگ هم به ما بيندازند آنچه راکه در محيطهای ديگر می اندازند . ولی بدانند که ... ان شا الله خدا ما را و شما را يکجا مورد مرحمت و لطف خود قرار دهد . ماکه بخيل نيستيم بقيه هم بيان . فعلا خدا نگهدار . يوگی و بقيه دوستان هم بودند ولی از حرف عزيزان دل ناراحت شدند و رفتند .

پاسداران

بسم الله . زيبا و تامل برانگيز و دغدغه آفرين بود . مصداق ادبیات متعهد . یا حق .

پاسداران

بسم الله .صاد را هم خواندم و فکرکی کردم .

پاسداران

بسم الله . ضمنا فايل RM را به کنترل اکتیو ایکس مربوط به مدیا پلیر نمی دهند برادر . برای همین اگر تست کنی می بینی جواب نمی دهد .

سر به گریبان

بسم الله...هر چی اين دور و بر نگاه ميکنم ميبينم انگار مردم فقط منم.باقی همه آشنا هستن/اما ترجيح ميدم اگه مورد خطابم مردونه و مستقيم گلوله تو صورتم بخوره نه با لفظ مردم و فلانی و جنابX/(آنچه راکه در محيطهای ديگر می اندازند )اين چيزا رو تو محيطايی که با ما و طرز فکرمون مشکل دارن ميندازن بله. ولی اين بنده سرا پا تقصير فقط يه نظر برادرانه دادم چون فکر ميکردم اينجا مثل اون محيطای مذکور نيست و همه (غير از من)به قول اون روايت .گوش پند پذيرو پند دلپذير دارن(البته الانم همينطور فکر ميکنم و احتمالا اشکال از من بوده که زيادی احساس کردم تو جايی که حرف از مرتضی و ماس ميشه راحت حرف زد) /به هر حال جناب ملخ بله شما بخيل نيستيد اما اگه نظر بنده به اندازه ذره ای باعث کدورت باشه (هر چند میدونم اصلا هم مهم نیست)ولی باشه.دیگه از مردم کامنتی نمیبینید/حلال کنید/و من الله توفیق/یا حق

صاد

حضرت ملخ! تحويل بگيريد...

ملخ

سلام سيد جان . از اينکه واسطه خير شدی ممنونم . /// سکوت طلاست و سخن نقره /// فی امان الله . ملخ به همراه همه دوستان و برادر يوگی