پاوه پاره‌ها

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

پسم الله الرحمن الرحيم

پاوه، اسمي لطيف است كه در آن خشن ترين قتل عام ها صورت گرفته است.

(شهيد دكتر مصطفي چمران)

قتل عام فجيعي كه روي جباران خون آشام تاريخ را سفيد كرده است.متن لوح يادبود بنا

قتل عامي كه 25 نفر از بهترين و خالص ترين پاسداران گمنام انقلاب اسلامي، در حالي كه مجروح بودند و در بيمارستان پاوه بستري،‌در تاريخ 26 / 5 / 58 به وحشيانه ترين صورت به گلوله بسته شدند و اجساد آنها را نيروهاي كثيف ضدانقلاب به خارج بيمارستان منتقل نموده، بعضي را سر بريدند و بعضي را با شكنجه و شنيع ترين اعمال به شهادت رساندند و بزرگترين لعنت ابدي را براي خود باقي گذاردند.

اينجا مدفن مقدس ابدان مطهر اين شهداست كه از شدت جراحات قابل انتقال به دامان خانواده‌هايشان نبوده است و در دامان پر مهر خانواده بزرگ امت مسلمان و مردم متدين و مبارز پاوه مدفون شده‌اند.

خداوند همه اين شهدا را با صديقين و صالحين و شهيدان اسلام محشور گرداند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

از اطراف ايران گروه‌هاي مختلف ارتش و پاسداران و مردم غيرتمند تقاضا كرده‌اند كه من دستور دهم به سوي پاوه رفته و غائله را ختم كنند. من از آنان تشكر مي كنم و به دولت، ارتش و ژاندارمري اخطار مي‌كنم اگر با توپ‌ها و تانك‌ها و قواي مجهز تا 24 ساعت ديگر حركت به سوي پاوه نشود من همه را مسئول مي‌دانم.

من به عنوان رياست كل قوا به رئيس ستاد ارتش و ژاندارمري دستور مي دهم كه فورا با تجهيزات كامل عازم منطقه شوند و به تمام پادگانهاي ارتش دستور مي دهم كه بي انتظار دستور ديگر و بدون فوت وقت با تمام تجهيزات به سوي پاوه حركت كنند و به دولت دستور مي دهم وسايل حركت پاسداران را فورا فراهم كند. تا دستور ثانوي، من مسئول اين كشتار وحشيانه را قواي نظامي مي دانم و در صورتي كه تخلف از اين دستور نمايند با آنان عمل انقلابي مي كنم. مكررا از منطقه اطلاع مي دهند كه دولت و ارتش كاري انجام نداده است. من اگر تا 24 ساعت ديگر عمل مثبت صورت نگيرد سران ارتش و ژاندارمري را مسئول مي دانم.

 

والسلام

روح الله الموسوي الخميني

26 / 5 / 1358

 

 

 

::در تهيه اين تصاوير برادرانم هادي و امين متحمل زحماتي شدند كه بدينوسيله از آنها تشكر مي‌كنم::

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سلمان عبداللهی

تو هم دلت خوشه ها، رفتی حال و حولتو کردی، رفيق هم پيدا کردی، البته مبارکه ها! ، حالا اومدی حال ما رو بگيری؟ پاوه اسمی است لطيف ... باشه. يک هيچ. يکی هم که حقوقشو ندادی ميشه دو هيچ. حساب می کنيم حالا. يا علی

رحيم

سلام.بالاخره کامپيوتر رو خريديم.اونم دست به نقد.کلي عشق و صفا بود.همه بهمون احترام ميذاشتند و کلي تحويلمان گرفتند.يکي از گرايش هاي بازرگاني مديريت فروش است.بعد از خريد تصميم گرفتم که هيچ وقت اين گرايش رو دنبال نکنم.يادمون باشه يه وقتي با هم قرار بذاريم بشينيم چت کنيم و کالباس بخوريم. حکمت دوم هم اينکه آدم بايد اول ياد بگيره بعد بخره. چون اينجوري ميشه مثه من.در غير اينصورت ميشه مثه... خب بسه ديگه. يادت باشه بشينيم چت کنيم.فقط طوري باشه که بوي گندش در نيايد.راستي قضيه اين «کد درون عکس» چيه؟

رحيم

حميد نمي خواد چيزي بنويسه.خدافص

سيدصالح

یحتمل به زودی وبلاگ حميد و ملخ و رحيم و اينها آغاز به کار خواهد کرد. مبارک است ان شاء الله

...

کاش می شد شعر را تفسير کرد/واژه ها را با غزل تطهير کرد//کاش می شد در رکاب عشق رفت/پا به پای شعر ناب عشق رفت//استخوان بر استخوان سائيده ايم/داغ لاله داغ لاله ديده ايم//ياد آن ايام شيرين ياد باد/عشق تنها مانده در غوغای باد....

صالحه

سلام خوش به حال شهدا...اللهم ارزقنا شهادت فی سبیلک...موفق باشید یاعلی

مبینا مهدوی

هو المحبوب یاد بر و بچه های جنگ یادش بخیر انشاالله موفق و موید باشید علی علی

ابوذر

بسم الله . پس برگشتی . خوب . در این فرصت نبودنت ، من هم مسافرتی رفتم و امروز برگشتم . و اما پاوه ... و ما ادرئک ما پاوه . چمران و کاطمی وشیرودی و کشوری ، شیرمردان حماسه آفرین جاوید پاوه . یادشان بخیر و راهشان پر رهرو باد . یادمان باشد که این کومله و دموکرات هنوز هم خود را دموکرات می دانند.